Пісня... Хто не був зачарований нею! Це душа народу, безмежне поле, засіяне не зерном історії і заквітчане людськими надіями, це любов до Вітчизни і ненависть до її ворогів. Вона пахне весняними дощами, синіми льонами, запашними чорнобривцями, материнськими теплими долонями. Українська пісня живе з давніх часів, живе, пережваючи цілі покоління .Щоб збагатити знання ченів народознавчого клубу "Калинонька" про народну пісню, вчити читачів слухати і співати українські пісні, було проведено мандрівку в історію "Пісня буде поміж нас".
Щоб поглибити знання дітей про рослин і тварин, про все живе, що нас оточує,з маленькими читачами було проведено годину запитань і відповідей "Жива природа", де діти дізнались, що природу слід охороняти, але замало просто не шкодити природі, треба брати активну участь у її відновленні, розповідати друзям про необхідність дбайливо ставитись до природи. Її життя залежить від нас.
Є дні, що минають непомітно і зникають безслідно. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. День який явив світові Шевченка - великого сина великого народу. Давайте ж сьогодні торкнемося серцем Шевченківського шляху, проймемося його духом провівши віртуальну екскурсію"Подорож Шевченківськими стежками"
На весні народжується все прекрасне. З приходом весни оживають луки, ліси, поля, вся наша рідна земля. А перші весняні дні дарують нам неповторне свято 8-березня, свято жінки, матері, свято берегині.
Маленькі читачі учні 1-Б класу Старосинявського НВК з великим ентузіазмом читали вірші-привітання для своїх мам, бабусь, сестричок і взагалі для всіх жінок.
Прикраси для своєї мами із макаронів напередодні 8 березня, навчились виготовляти члени гуртка "Умілі рученята" Керівник гуртка Марія Диментівна навчила дітей , як різних за розміром та формою макаронних виробів зробити намисто. Дівчатка із задоволенням нанизували "намистинки" та розфарбовували їх акварельними фарбами.
Мелодія й слова "душу й тіло ми положим за нашу свободу" вже нікого не залишать байдужим. З нею щодня вмирають українці, й це вже не просто мелодія, слова, це наша гордість, біль і багато-багато сліз. Очевидно, що двохсотлітній ювілей Михайла Вербицького - українського священника, композитора,диригента, громадського діяча, автора Державного Гімну України має привернути до себе велику увагу громадськості.
З читачами було проведено годину роздум "Автор Державного Гімну України" На завершення присутні виконали Гімн України.
19 лютого до дня рідної мови проведено літературно-музичне свято"Мужай прекрасна наша мово і Шевченкове слово" в ЗОШ І-ІІ ст.№1 .Програма була дуже насиченою,включала в себе декламування віршів,гуморесок,інсценівки про велич, багатство і різноманітність нашої мови,про її красу і милозвучність.Звучали пісні у виконанні Олександри Гук,вокальних груп 4 і 7 класів.Український танець виконали учні 3 класу.
Дізнатись про звичаї та традиції українського народу на свято "Стрітення Господнє" до нас завітали читачі 5-6 класів ЗОШ I-II ст.№1.Керівник народознавчого клубу Калинонька" Олена Володимирівна розповіла про витоки свята,звичаї пов'язані з ним. Запалили Стрітенську свічку із надією у мирне майбутнє. Символічну зустріч "Зими з Літом" відтворили Качур Анастасія зіграла роль юної Весни, а Зиму Олена Володимирівна.
3 лютого до нас у бібліотеку завітали наймолодші читачі з дитячого садочка "Зернятко" на краєзнавчий урок "Гордість нашого краю". Бібліотекар М.Д. Луценко розпочала урок з історії походження нашого селища, його мікрорайонів та легенд. Ознайомила маленьких читачів з біографіями видатних людей нашого краю: Героями Радянського Союзу, письменниками, артистами, спортсменами. З великим задоволенням діти слухали вірші з творчого доробку Л.Сердунич, В. Цушка, Н.Брили.