Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933.
На годині скорботи «Запали свічу пам’яті», читачі-учні Старосинявської гімназії О. Казмірова ознайомились з чорними стор
... Читати далі »
Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром людськості та гідності.
Пригадати події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013 році, розширити знання учнів про революцію Гідності та Свободи; розвивати почуття національної самосвідомості та громадянської
... Читати далі »
Діти – це майбутнє кожної держави. А тому наскільки вони будуть фізично та емоційно здорові в дитинстві, настільки буде успішна наша країна в майбутньому, тим менше буде негативних проявів в суспільстві. Звичайно, повністю побороти насилля неможливо, але його мінімізація повинна стати основною метою в суспільстві. На сьогодні, кривдження дітей спостерігається всюди: в школі, на вулиці та вдома. Домівка для кожної дитини повинна бути осередком безпеки, любові та тепла, але нажаль, не завжди так буває.
Таким чином, з метою привернення уваги до зазначеної проблеми д
... Читати далі »
Відкриваємо для себе Європу разом. Це була сповнена пригод подорож крізь час і простір. Юні читачі дізналися багато цікавих речей мандруючи сторінками книги " Відкрий для себе Європу". Читачі - учні 7-А класу з цікавістю дізнавалися що Європа - мальовничий континент з цікавою історією, який дав світу видатних учених, винахідників, художників, композиторів, спортсменів. Книга наповнена цікавими фактами та пояснює, що таке Європейський Союз і як він працює.
День української писемності та мови було встановлено 6 листопада 1997 року Указом Президента України за підтримки ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі нашої мови для розвитку суспільства, 9 листопада день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця».У цей день, за традицією , покладають квіти до пам’ятника Нестору Літописцю, відзначають найкращі здобутки просвітителів у сфері мови та культури України. А також у цей день стартує Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика. Саме він став засновником цього конкурсу серед передової учнівської молоді.
Цікава і змістовна зустріч читачів нашої бібліотеки учнів 9 класу гімназії ім. О. Казмірова з шевченкознавцем, громадським діячем,перекладачем – краєзнавцем, країно знавцем, фотографом - монументалістом та мандрівником Русланом Теліпським.
Ще в підлітковому віці Руслан Теліпський мав три найбільші захоплення: твор
... Читати далі »
28 жовтня наша країна відзначає День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже, саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні. Для українського народу війна почалася у вересні 1939 року. Двічі прокотилася вона вогненним смерчем Україною, спопеляючою блискавкою пронизала серця і душі, опалила кожну сім'ю та оселю, кожне життя. її гірка правда ніколи не полишить нас.Для всіх нас війна — вічно у незгасній пам'яті. Адже пам'ять — частина духовного життя народу, його найсвятіша істина. Той, хто пам'ятає, завжди сильний, бо озброєний досвідом минулого. Досвід
... Читати далі »
Біологія — система наук, що вивчає життя в усіх його проявах й на всіх рівнях організації живого, про живу природу, про істот. На уроці на замовлення «Цікава біологія» користувачі бібліотеки дізналися цікаві факти про живу природу та активно відповідали на запитання жартівливої біологічної, хвостатої та вікторини «Цікава анатомія». На завершення дітям побажали: « Читайте, дивуйтесь і несіть знання на урок. Як добре багато знати, і дивувати всіх своєю ерудицією! Той хто багато знає, завжди в центрі уваги».
Осінь. Пора радості та смутку, пора спокою і тривог, найбагатша, найщедріша пора. Саме тому так багато свят на честь Богородиці. Одне з найбільших свят - Покров Святої Богородиці. Особливо шанували Покрову Запорізькі козаки. Вона була їхньою заступницею у далеких походах. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро і урочисто його відзначали, що воно отримало другу назву - Козацька Покрова.
Читачі бібліотеки зібралися, щоб переконатися, що ми є нащадками нашого славного козацького роду, що в наших
... Читати далі »